Tyrimas: mokymų planai bei prioritetai (MPP) 2023

Apie 2023 metų tyrimą:

 

Mokymų funkcija organizacijose išgyvena didžiulį spaudimą: riboti biudžetai, darbuotojai neturi laiko mokytis, reikia ieškoti naujų būdų, kaip didinti mokymų efektyvumą ir visa tai daryti, atliepiant verslo planus ir prioritetus. Nepaisant kliūčių, mokymų bendruomenė juda teisinga linkme ir vis daugiau organizacijų gali pasidžiaugti brandžia mokymų funkcijos ir verslo partneryste. Kita vertus, besikeičiančioje aplinkoje kyla naujų iššūkių. 

 

 

“E. mokymų sprendimai” kartu su “Personalo valdymo profesionalų asociacija” jau antrus metus iš eilės atlieka tyrimą, kuriuo siekiama:

  • užfiksuoti 2023 metų mokymų biudžetavimo praktikas ir pagrindinius rodiklius;

  • įvertinti mokymų funkcijos strategiškumą , jai keliamus uždavinius bei mokymų funkcijos prioritetines sritis 2023 m.

 

Tyrime dalyvavo 78 Lietuvoje veikiančios organizacijos .Tyrimo dalyviai pasižymėjo darbuotojų skaičiaus įvairove: nuo mikro įmonių, turinčių 1 50 darbuotojų, iki didelių, daugiau nei 1500 darbuotojų turinčių įmonių ir organizacijų. Tyrime dalyvavo verslo įmonės (valstybės valdomos, lietuviško ir užsienio kapitalo įmonės) bei valstybinio sektoriaus organizacijos. Didžiausia tyrimo dalyvių grupė – privataus lietuviško kapitalo įmonės bei įmonės/organizacijos turinčios 51 – 250 darbuotojus.

 

 

Pagrindinės tyrimo įžvalgos:

 

41% tyrimo dalyvių nurodė, kad jų darbuotojai 2022 metais mokymuisi skyrė iki 10 valandų. 42% – teigė vieno darbuotojo apmokymams planuojantys skirti iki 200 EUR. Ką šie skaičiai reiškia mūsų įmonių konkurencingumui, mūsų darbuotojų įsitraukimui ir mokymų rinkai bendrai?

 

 

80% respondentų sutinka, kad mokymai jų organizacijoje yra planuojami strategiškai, 40% respondentų yra nusimatę ilgalaikius ugdymo prioritetus. Kaip mums sekasi judėti strateginės partnerystės su verslu link? Kaip būti girdimiems ir išgirstiems?

 

 

51% respondentų nurodė, kad kompetencijų kėlimas dirbtinio intelekto ar virtualios realybės pagalba yra neaktualu. Kodėl taip yra? Ar verta apie tai kalbėti?

 

 

52% organizacijų mokymams naudoja arba planuoja šiais metais įsidiegti LMS. JAV rinkoje tokių įmonių 2022 metais buvo yra 87 %. Kas lemia tokį atotrūkį?

 

 

Šios ir kitus klausimus aptariame tyrimo ataskaitoje, kurią galite atsisiųsti pateikę savo kontaktinius duomenis.